روسیه: بازنگری درباره برجام غیرقابل قبول است + صادرات دام زنده متوقف شد – سایت خبری و تحلیلی فان اسپات

خبرگزاری مهر به نقل از تاس نوشت: «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که هرگونه بازنگری در برجام، که اکنون آمریکا به دنبال آن است، خارج از برجام است و قابل قبول نیست
ریابکوف در پایان گفت: بنابراین، من واقعا نمی دانم که آمریکایی ها چگونه در این خصوص پیش خواهند رفت. در هر صورت، ما بارها و بارها تاکید کرده ایم و بار دیگر تاکید میکنیم که نباید مجددا به بررسی برجام بپردازیم، زیرا این یک راه مستقیم برای تضعیف این توافق است. ما معتقدیم که به وضوح مشخص است که اگر برجام از بین برود، آثار به شدت منفی ای خواهد داشت.

 وی افزود: ایران به همه گناهان متهم شده است و به خاطر اقداماتش نقد می شود، که به نظر ما اقدامات ایران فقط تلاش این کشور برای دفاع از منافع خود است. به جای انجام یک گفتگوی عادی، آمریکا به تهدید روی آورده است. هیچکسی با این اقدامات، اینگونه برخورد نمی کند.

این دیپلمات ارشد روس، چند موضوع را مطرح کرد که واشنگتن به طور جدی بر دستور کار بین المللی تأکید دارد که به برجام اضافه شود اما با شرایط این توافق نامه منطبق نیست.

خبرگزاری مهر به نقل از تاس نوشت: «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که هرگونه بازنگری در برجام، که اکنون آمریکا به دنبال آن است، خارج از برجام است و قابل قبول نیست.

ریابکوف گفت: هیچ راهی برای تجدید نظر، بهبود، به روز رسانی و یا اصلاح کردن برجام در شرایط فعلی وجود ندارد. رویدادهای اخیر، بی اعتمادی بین واشنگتن و تهران را به شدت افزایش داده است. اقدامات خاصی انجام شده است که نه تنها شک و تردید در مورد تعهد آمریکا به برجام را افزایش می دهد، بلکه در واقع فشار بر ایران را تشدید می کند. در این شرایط، من شخصا نمی توانم هر گونه مذاکره دوباره را تصور کنم.
——————-

خبرگزاری ایرنا: رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده، از متوقف شدن طرح صادرات دام زنده در ازای واردات گوشت قرمز خبر داد و گفت: سازمان دامپزشکی صادرات دام زنده را متوقف کرده است
خبرگزاری ایرنا: رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده، از متوقف شدن طرح صادرات دام زنده در ازای واردات گوشت قرمز خبر داد و گفت: سازمان دامپزشکی صادرات دام زنده را متوقف کرده است.

ماه رمضان امسال (اوایل خرداد) برای تنظیم بازار گوشت قرمز و تنظیم بازار در کنار واردات شرکت پشتیبانی امور دام کشور، واردات گوشت گوسفندی گرم از کشورهای استرالیا، ارمنستان، گرجستان، داغستان، مغولستان، روسیه، قرقیزستان و قزاقستان کلید خورد.

سالانه 840 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید و 100 هزارتن گوشت قرمز نیز وارد می شود.

«منصور پوریان» افزود: بیست و پنجم دی ماه امسال نامه ای از سوی «علی اکبر مهرفرد» قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی به رییس کل سازمان توسعه تجارت مبنی بر واردات لاشه گوشت قرمز در ازای صادرات دام زنده صادر شد، اما تاکنون این طرح عملیاتی نشده است.

وی با بیان اینکه این نامه برای اجرا به گمرک جمهوری اسلامی و سازمان دامپزشکی کشور نیز ابلاغ شده است، افزود: با اینکه یک ماه از ابلاغ این نامه می گذرد، تاکنون سازمان دامپزشکی اقدامی برای اجرایی کردن این طرح انجام نشده است.

در آن زمان قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گوساله در خرده فروشی های سطح شهر با قیمت هایی بیش از نرخ مصوب بین 380 تا 450 هزار ریال عرضه می شد، به طوری که با قیمت های بیش از 500 هزار ریال به دست مصرف کنندگان می رسید.

پوریان اضافه کرد: این طرح در شرایطی متوقف شده است که دامپروری کشور با دام مازاد مواجه است و دامپروران در این شرایط متضرر شده اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *