زندگی در چادر، کتابخانه مدرن می‌خواهد چه کار! – سایت خبری و تحلیلی فان اسپات

محمدرضا ستوده در ستون طنز روزنامه جهان صنعت نوشت: این روزها اتفاقی افتاد که بر خود لازم می‌دانم حتما در مورد آن صحبت و یک‌تنه تکلیف ماجرا را روشن کنم‌!

در روزهای سرد کرمانشاه تعدادی از هموطنان‌مان که در بین آنها کودکان هم سهم داشتند، متاسفانه (برای آنها) و بدبختانه (برای ما) بر اثر سرمازدگی فوت کردند‌

اگر امثال زیباکلام را تشویق نمی‌کنیم، چوب لای چرخ‌شان نگذاریم‌.

1‌- من از معترضان به زیباکلام و مخصوصا روزنامه‌نگارانی که به جمع معترضان پیوستند این سوال را دارم که؛ چرا شما مسوول اصلی تهیه کانکس و بازسازی مناطق زلزله‌زده یعنی دولت و نهادهای متصدی دیگر را رها کرده‌اید و خرخره زیباکلام را چسبیده‌اید؟

در این بین جمله سخیفی دهان به دهان می‌شد که مغز استخوان مرغ پخته داخل دیس را می‌سوزاند چه برسد به انسان زنده و آن جمله این بود؛ کسی که در چادر زندگی می‌کند کتابخانه مدرن می‌خواهد چه کار‌!

5- به جای اینکه از نهادهای متولی و خادم ملت حساب بکشید و بازخواست کنید چشم‌تان دنبال این سه میلیارد ناچیز است؟

الغرض‌.‌.‌. اگر مانعی به‌نام احمدی‌نژاد هم نباشد، یک نفر هم که بخواهد در این مملکت یک حرکت جهان اولی بکند، خودمان نمی‌گذاریم‌. نمی‌دانم چرا اینطور هستیم‌. یارانه را می‌پرستیم‌. عاشق حقوق آب باریکه‌ایم و قانع به کانکس‌!

چه کسی باید برای مردم سرپل‌ذهاب ‌خانه بسازد؟

اگر جواب این سوال را پیدا کردید مسوول تامین کانکس را هم پیدا کرده‌اید‌!

3‌- کدام نهاد قرار بود کار بازسازی مناطق زلزله‌زده را هر چه سریع‌تر آغاز کند؟

2- کدام نهاد قول داده بود که کانکس زلزله‌زدگان را تامین کند؟

حالا که دولت‌ها برایمان کاری نمی‌کنند، اجازه دهید خودمان با پول خودمان، حداقل یک روستای کوچک مدرن در این مملکت پهناور داشته باشیم‌. بگذارید یک چیز واقعا مدرن در این کشور احداث شود‌!

شاید روزنه‌ای بود به سوی امید‌.‌.‌.

4‌- مشکل اسکان و سرمازدگی مناطق زلزله‌زده با سه میلیارد تومان صادق زیباکلام حل می‌شود؟

در روزهای سرد کرمانشاه تعدادی از هموطنان‌مان که در بین آنها کودکان هم سهم داشتند، متاسفانه (برای آنها) و بدبختانه (برای ما) بر اثر سرمازدگی فوت کردند‌.

این وسط ناگهان جریانی بر علیه صادق زیباکلام به راه افتاد که چرا با سه میلیاردی که جمع کرده کانکس تهیه نمی‌کند و در اختیار زلزله‌زدگان نمی‌گذارد‌.

محمدرضا ستوده در ستون طنز روزنامه جهان صنعت نوشت: این روزها اتفاقی افتاد که بر خود لازم می‌دانم حتما در مورد آن صحبت و یک‌تنه تکلیف ماجرا را روشن کنم‌!

این جمله همان جمله‌ای است که ما را یک ملت جهان سومی کرده و جهان سومی نگه خواهد داشت‌.

اما چند نکته:

صادق زیباکلام وقتی این پول‌ها را جمع کرد اعلام کرد که می‌خواهد با آن چه کار کند‌. پس باید همان کاری را بکند که قولش را به کرمانشاهی‌ها داده‌. حالا گیرم که همه آن سه میلیارد تومن را کانکس خریدند‌. بعدش چه؟

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *