مخالفت با افزایش نرخ بلیت متروی تهران + بانک مرکزی: هر چقدر اسکناس نو بخواهید، هست – سایت خبری و تحلیلی فان اسپات

خبرگزاری فارس: عضو کمیته انطباق فرمانداری تهران، گفت: مصوبه افزایش نرخ بلیت مترو که روز گذشته در شورای شهر تهران به تصویب رسید قطعاً در کمیته انطباق فرمانداری تهران به دلیل مغایرت با قانون رد خواهد شد
وی ادامه داد: افزایش قیمت بلیت مترو در تهران حدود 25 درصد افزایش یافته است در صورتی که تورم بین 8 تا 9 درصد است.

خبرگزاری فارس: عضو کمیته انطباق فرمانداری تهران، گفت: مصوبه افزایش نرخ بلیت مترو که روز گذشته در شورای شهر تهران به تصویب رسید قطعاً در کمیته انطباق فرمانداری تهران به دلیل مغایرت با قانون رد خواهد شد.

قانبیلی افزود: متأسفانه عدم اشرافیت اعضای شورای شهر تهران به قانون موجب می‌شود که مصوبات غیرقانونی داشته باشند و مصوبه اخیر شورای شهر تهران درباره نرخ بلیت مترو قطعاً در کمیته انطباق رد خواهد شد.

محمد قانبیلی در خصوص مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش بلیت مترو در سال آینده، اظهار داشت: روز گذشته مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش بلیت مترو تهران از 800 تومان به هزار تومان و همین طور افزایش بلیت حومه‌ای به 1500 تومان و افزایش بلیت فرودگاه امام خمینی (ره) به 7500 تومان را مشاهده کردم.

عضو کمیته انطباق فرمانداری تهران افزود: بر اساس قانون نرخ بلیت باید بر اساس تورم افزایش یابد و یک ریال بیشتر از آن نیز غیرقانونی است.

——————-

خبرگزاری ایسنا: مدیران بانک مرکزی اطمینان دادند که برای توزیع اسکناس نو هیچ محدودیتی وجود نداشته و مردم می‌توانند اسکناس مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنند
تازه‌ترین اعلام رحیمی -مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی- از این حکایت دارد که اسامی شعب منتخب بانک‌ها تا پایان هفته جاری احتمالا اعلام می شود. اما در تهران حدود ۷۰ شعبه منتخب در این باره اقدام می‌کنند. توزیع اسکناس نو در سایر استان‌ها نیز تحت نظارت ناظران پولی بانک مرکزی مستقر در مراکز استان‌ها و از طریق شعب منتخب تعیین شده انجام می شود. بنابر گفته وی محدودیتی در توزیع اسکناس نو وجود ندارد.

درعین حال که توزیع اسکناس ۱۰هزارتومانی و ایران‌چک ۵۰ هزار تومانی نیز از اوایل اسفند ماه در بین بانک‌ها آغاز شده است و مشتریان می‌توانند این اسکناس‌ها را نیز از طریق شعب بانک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز دریافت کنند.

 به روال معمول هر ساله بانک مرکزی در آستانه سال جدید، توزیع اسکناس نو را انجام می‌دهد. از ۲۱ اسفند ماه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شعب منتخب بانک‌ها که البته هنوز اسامی آنها اعلام نشده است اسکناس‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ تومانی تهیه کنند.

خبرگزاری ایسنا: مدیران بانک مرکزی اطمینان دادند که برای توزیع اسکناس نو هیچ محدودیتی وجود نداشته و مردم می‌توانند اسکناس مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *